Gillette Venus sadece kadınların tıraş olma biçimine özel olarak dizayn edildi ve ilk ürünümüz Venus Klasik, kadın tıraş makineleri için standardımızı belirledi. Venus Klasik; yuvarlak ve dönen başlığıyla; feminen kıvrımlara uyum sağlarken, SoftGrip® gövdesi sayesinde de kadınlar için doğal bir tutuş imkanı verdi. Venus Klasik’ten sonra da dizayn ettiğimiz her ürünümüz kadınlar için tıraşı daha kolay hale getirmek üzere onlara özel olarak yapıldı. Kadınları ve ihtiyaçlarını anlama konusundaki bu tutkumuz sonucunda dünyanın bir numaralı kadın tıraş markası olmamız ise sürpriz olmadı!

venus

2001 yılında Venus Klasik ile bir kadın vücudunun kıvrımlarından esinlenerek, mükemmel performans ve pürüzsüz konforu bir araya getirildi.

2005 yılında kadınlar için kullan-at tıraş bıçaklarını piyasaya sürüldü. Bu tıraş bıçakları 2009 yılında Simply Venus ismiyle yeniden piyasaya sunuldu.
2009 yılında bu tıraş makineleri Simply Venus ismiyle yeniden lanse edildi.

2007 yılında “bazen kadınların ihtiyacı olan sadece birkaç dakika daha fazla vakitleri olmasıdır” fikriyle, tıraş jeli barları ve tıraş makinesini bir araya getirerek tıraş jeli kullanma gereksinimini ortadan kaldıran ve daha pratik bir çözüm sunan Venus Breeze piyasaya sürüldü.

2014 yılında, anında pürüzsüzlük kadınların her an yanında olsun fikriyle, taşınabilir bir kaba ve 5 keskin bıçağa sahip yenilikçi bir tıraş makinesi olan Venus Snap piyasaya sunuldu