Çeşitlilik ve Dahil Etme

Potansiyelimizi Gerçekleştirmek

Çeşitlilik ve Dahil Etme; Amacımız, Değerlerimiz ve İlkelerimize işlemiştir. Bu anlayış hem global hem de lokal organizasyonumuz için stratejik bir öncelik.

P&G’deki çeşitlilik; farklı geçmişlerden, kültürlerden, çalışma ve düşünme stillerine sahip çalışanların bir araya gelerek, zengin bir çalışma hayatı ve bakış açısı oluşturmasıdır. 

P&G’de dahil etmek; her birimizi diğerimizden farklı kılan özelliklerimizi, bir diğer deyişle yeteneklerimizi, stillerimizi, tutkularımızı, düşünme tarzımızı, deneyimlerimizi kabul ederek, farklılıklarımızı kullanıp oluşturduğumuz zengin bir kültürdür. Yaş, cinsiyet, etnik köken, düşünme tarzı ve geçmiş farklılıklarıyla çalışma ortamımıza zenginlik getirmeyi hedeflemekteyiz. 

Çeşitlilik ve Dahil Etme misyonumuz: “Herkese değer verilir. Herkesin katılımı sağlanır. Herkes en üst düzeyde performans gösterir.”

Çeşitlilik uygulaması

Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin birbirlerine samimiyetle özen gösterdiği bir kazanma kültürü yaratmaya kararlıyız. İşimizin her cephesinde misyonumuzu yerine getirebilmemiz için herkesin tam katılımını bekliyoruz. Çeşitlilik ve Katılımcılık; P&G Amacı, Değerleri ve İlkeleri içerisinde saklıdır ve P&G iş stratejilerinde açıkça görülür.
Çeşitlilik uygulaması, şirketimizin dünyanın her yerinden en iyi yetenekleri istihdam etmesine olanak sağlıyor. Bu sayede P&G de dünyanın her yerinde "tercih edilen bir işveren" olarak kabul görüyor.
Bugün ve gelecekte, dünyanın her yerinde tüketicilerin hayatlarını iyileştiren marka ve ürünler yaratabilmek için birbirimizle "temas halindeyiz.”
Her bireyin beceri ve tutkuları ile temel ortak yönlerimizi anlamaya odaklanıyoruz. Bu sayede yenilikçilik kültürünü teşvik eden davranışların sergilenmesini sağlıyoruz.
Destekleyici ve teşvik edici bir ortam sağlamanın, çalışanlara ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için ilham vereceğini biliyoruz. Kazanabilmek için, P&G'yi bugünlere getiren insanlara değer veriyor, saygı duyuyor ve katılımlarını sağlıyoruz. 

Ayrımcılık karşıtı politika

P&G istihdamda eşit fırsatlar sunmaya kararlıdır. Bu doğrultuda P&G çalışanlarına ve P&G'ye başvuruda bulunanlara adil davranılmakta ve herhangi bir şekilde yasa dışı bir ayrımcılık yapılmamaktadır. P&G olarak, istihdam ile ilgili tüm yasalara uygun hareket ederken (aday bulma, işe alma, eğitim, ücret ve prim uygulamaları gibi) istihdam kararlarımızda bireyler arasında ırk, ten rengi, cinsiyet, yaş, milliyet, din, cinsel yönelim, cinsel kimlik ya da kimliğin ifadesi, medeni hal, vatandaşlık, engellilik, gazilik statüsü, HIV/AIDS statüsü ya da yasalarla koruma altına alınmış diğer herhangi bir etken bakımından ayrımcılık yapmamaktayız.

P&G Çeşitlilik ve Dahil Etme Raporu'nu buradan indirebilirsiniz.